Öğrenci Yorumları
  • D. K. 15 Ocak 2017 Pazar Akademiye başvuru yapmadan önce '4 yıllık bir sözleşmenin altına neden imza atılır?'ı çok düşündüm. Daha sonra eğitimlerinizi inceledim, mesleki gelişimin yanısıra beni kişisel anlamda da geliştirebilecek derslerin/etkinliklerin olduğunu gördüm. Bana kendimi geliştirme fırsatı tanıdığınız ve beklentimin üstünde bir performans sağladığınız için teşekkür ederim. Dilerim her öğretmen bu güzel fırsatın bir ucunu yakalar.
  • G. H. 09 Ocak 2017 Pazartesi Bizlere daima bir idealimiz olması gerektiğini ve bu uğurda sağlam adımlar atmamız gerektiği duygusunu içimize yavaş yavaş işlemiştir. Dahası öğretmenliğe dair yavaş yavaş, sağlam adımlarla, bir çok alanda bilgiyle donatılarak ilerlerken, daima öğretmenliğe dair yeni yeni bilgiler edinerek heyecanımızı diri tutmuştur akademi ve bünyesindeki eğitimciler. Teşekkürlerimi sunarım...
  • S. C. 07 Ocak 2017 Cumartesi Yenidoğu Akademi aday öğretmenlerini son derece titizlik ile seçiyor. Kurum bize farklı bakış açılarına sahip, enerjik, güvenilir ve vizyon sahibi öğretmen adayları ile güzel bir dostluk ilişkisi kurmamıza vesile oldu ve bizi bir araya getirdi 😊 Nevokulda kendimi aileden biri gibi hissediyorum. Eğitim zamanlarını ise dört gözle bekliyorum 😊
  • B. A. 04 Ocak 2017 Çarşamba Yenidoğu Akademi benim öğrenme arzumu kamçıladı. Daha fazla geliştirmeliyim kendimi, daha fazla bilmeliyim, daha fazla okumalıyım... Bu düşünceler sürekli kafamda dönüp duruyor. Bunun en büyük sebebi akademide her anlamda donanımlı hocalardan ders görmüş olmamız. Ne kadar eksik olduğumu fark ettim. İnşallah bu eksiklikleri hocalarımla beraber kapatacağız.
  • Melike Melisa Dayıoğlu 01 Ocak 2017 Pazar Teorik olarak öğrenilen dersleri keyifli projelerle pratiğe dökmemizi sağlayarak yalnızca kendi alanında donanımlı bir öğretmen değil , aynı zamanda hayatın her alanında bilgi sahibi , sorunları fırsata dönüştürebilen bireyler yetiştiren bir ailenin üyesi oluğum için çok mutluyum.
  • İ. Ö. 01 Ocak 2017 Pazar Burada beni gerçekten öğretmenliğe hazırlayan bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum. Okulumun eksiklerini fazlasıyla dolduracak bir eğitim var aynı zamanda. Ben gerçekten çok memnunum, arkadaşlarıma da akademiye başvuru yapmalarıyla ilgili bir takım yönlendirmelerde bulunuyorum.
  • Melike KALKAN 15 Aralık 2016 Perşembe Yenidoğu Akademi'nin bana kattığı en değerli şeyler kardeş kadar sevdiğim dostlarım ve öğretmenlik konusunda bana değerli fikirlerini aktaran hocalarım oldu.Konulara bambaşka çerçeveden bakmamı sağlayan bu değerli insanları hayatıma katan Yenidoğu Ailesine müteşekkirim...
  • Fatma Akçay 14 Aralık 2016 Çarşamba Yenidoğu Akademi bana kaliteli tecrübeler edinmemi sağladı. İşini sevgiyle yapan insanların etrafımızda olması, varlığını ortaya koyması mutluluk ve güven verici… Yenidoğu Akademi farklı tarzlara sahip öğretmenlerin tecrübelerini kendi süzgecimden geçirerek yeni ufuklar oluşturmamı sağlamaya devam etmekte…
  • Halit Tayran Apari 12 Aralık 2016 Pazartesi Yenidoğu Akademi bana Mevlana'nın "Hamdım, Piştim, Yandım." sözlerini pratiğe dökmeme vesile oldu. Öğrencilik hayatımda hep hamdım. Mesleğe adım attığımda, aday öğretmenlikle beraber pişmeye başladım. Yaptığım çalışmalar, 5 senede kazanılabilecek tecrübeleri kısa sürede kazanmamı sağladı. Bir ağaç düşünün dalları yeşermemiş, daha olgunlaşmamış. Herkes bu ağaçtan meyve bekliyor ama ağacın suya ihtiyacı var, su olmazsa olgunlaşamayacak. Su olursa olgunlaşıp meyve verecek ve gölgesinde nice nesilleri yetiştirecek. İşte Yenidoğu Akademi de ağacın ihtiyacı olan "su"dur.
  • N.Büşra Demirel 29 Kasım 2016 Salı Geçtiğimiz yıl aldığımız eğitimlerde ve yaz dönemi eğitimlerinde öğrendiklerim şuanda okulda derse girdiğim için uygulamamda cok yardimci oldu. Özellikle sınıf yönetimi konusunda akademi derslerinden öğrendiklerimi sıkça kullanıyorum.